Wielka Brytania. Król Karol III sprzedaje konie Charles Elizabeth II

1 minute, 4 seconds Read

Król Charles III sprzedaje część koni wyścigowych, które odziedziczył po swojej matce, królowej Elizabeth II. Rzecznik domu aukcyjnego, który wystawił czternaście królewskich klaczy, powiedział, że decyzja monarchy nie była „niezwykła”, a podobne decyzje podjął już jego poprzednik na brytyjskim tronie.

Zmarła królowa znana była z miłości do koni. Uprawiała jazdę konną, brała udział w gonitwach i prowadziła hodowlę Royal Stud, z której pochodziła m.in. klacz Highclere. Jej potomkiem jest Baaeed, nazywany „najlepszym koniem w Europie”, znany z licznych zwycięstw w wyścigach. Inny koń wyhodowany przez Elżbietę II, West Newton, wygrał wyścig w amerykańskim mieście Baltimore zaledwie dwa dni po śmierci monarchy.

Król Charles III wystawił na sprzedaż 14 koni


Król Charles III postanowił wprowadzić zmiany w hodowli odziedziczonej po zmarłej matce. Dom aukcyjny Tattersalls ogłosił, że w poniedziałek 24 października do sprzedaży trafi 14 koni królewskiej hodowli. Wśród nich Just Fine, czteroletni wałach, wytresowany przez sir Michaela Stoute’a, który opiekował się ponad setką koni wyścigowych z stadnina królewska oraz dwuletnia klacz Love Affairs.

Królowa Elizabeth II odziedziczyła stadninę po swoim ojcuForum

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.