Sprawa księcia Harry’ego przeciwko brytyjskiemu Home Office o ochronę policyjną posuwa się naprzód

1 minute, 16 seconds Read

Sędzia przyznał księciu Harry’emu prawo do zaskarżenia Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Wielkiej Brytanii w sprawie odmowy ochrony policyjnej finansowanej przez podatników lub prywatnie dla niego i jego rodziny podczas przyszłych wizyt.

Książę Harry otrzymał ofertę, aby prawnie zakwestionować U.K. Home Office’s odmowę ochrony policyjnej siebie i swojej rodziny w swoim ojczystym kraju.

Sędzia High Court napisał w zatwierdzonym wyroku, złożonym 22 lipca i uzyskanym, że “wniosek Harry’ego o pozwolenie na złożenie wniosku o kontrolę sądową jest przyznany”, w oparciu o kilka roszczeń księcia Sussex.

We wrześniu 2021 roku Harry złożył wniosek o kontrolę sądową decyzji rządu z lutego 2020 roku, aby odmówić mu finansowanej przez podatników ochrony, do której stracił dostęp po tym, jak on i żona Meghan Markle ogłosili, że ustępują jako starsi członkowie rodziny królewskiej.

W swoim złożeniu zaoferował, że zapłaci za ochronę policyjną U.K. dla siebie i ich rodziny.

Pomimo trwającej batalii prawnej, książę i księżna Sussex nadal odwiedzają Wielką Brytanię. W czerwcu udali się tam ze swoimi dziećmi, Archie Harrisonem, 3 lata, i Lilibet “Lili” Dianą, 13 miesięcy, na obchody Platynowego Jubileuszu Królowej Elżbiety II.

Ich córka podczas podróży obchodziła urodziny, swoje pierwsze w tym kraju. Harry i Meghan, którzy często są widziani z ochroniarzami w miejscach publicznych, oraz rodzina królewska nie ujawnili, jakie ustalenia dotyczące bezpieczeństwa zostały przyznane rodzinie.

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.