Serial animowany “Batman: Caped Crusader” z Brucem Timmem, J.J. Abramsem i Mattem Reevesem nie będzie kontynuowany przez HBO Max, będzie sprzedawany gdzie indziej

1 minute, 36 seconds Read

HBO Max anulowało sześć nadchodzących seriali animowanych, w tym “Batman: Caped Crusader”, dowiedział się Variety. Projekt został zamówiony do serii w maju 2021 roku, a Bruce Timm, J.J. Abrams, Matt Reeves zostali dołączeni do produkcji wykonawczej.

Inne seriale na liście do wycięcia to “Merry Little Batman”, “The Day the Earth Blew Up: A Looney Tunes Movie”, “Bye Bye Bunny: A Looney Tunes Musical”, “Did I Do That to The Holidays: A Steve Urkel Story” oraz “The Amazing World of Gumball: The Movie”.

Produkcja wszystkich sześciu seriali jest kontynuowana, a w planach jest ich sprzedaż na platformy poza HBO Max. Warner Bros. Animation jest studiem dla każdego z nich, z wyjątkiem “The Amazing Word of Gumball”, który jest produkowany przez H-B Studios Europe.

“Batman: Caped Crusader” miał być rozwinięciem “Batman: The Animated Series”, który był współtworzony przez Timma i emitowany na Fox Kids przez 85 odcinków w latach 1992-1995. To już drugi projekt J.J. Abramsa, z którym Warner Bros. Discovery nie zdecydowało się ostatnio ruszyć – w czerwcu HBO odpuściło jego dramat science fiction “Demimonde”.

Decyzja o rezygnacji z emisji tych seriali na HBO Max jest częścią większego trendu, ponieważ firma macierzysta Warner Bros. Discovery w dużej mierze pozbywa się treści dla dzieci i rodziny. Na przykład w zeszłym tygodniu z HBO Max usunięto programy dla dzieci, w tym “Little Ellen” i kilka sezonów “Ulicy Sezamkowej”, a na początku tego miesiąca HBO i HBO Max zwolniły pracowników z działu dziecięcego i rodzinnego. Prezes David Zaslav zwrócił uwagę na tę zmianę priorytetów podczas niedawnej konferencji prasowej WBD.

Dodatkowo, po anulowaniu “Kronik Gordita” po jednym sezonie w zeszłym miesiącu, rzecznik HBO Max powiedział: “Live-action kids and family programming will not be part of our programming focus in the immediate future.”

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.