Pełny program sportowy na World Beach Games Bali 2023 zawiera cztery nowe dyscypliny

1 minute, 47 seconds Read

Badminton powietrzny, wioślarstwo plażowe, koszykówka 3×3 i surfing zostały dodane do programu sportowego World Beach Games Bali 2023.

Kwartet dołącza do podstawowych sportów: pływania na otwartej wodzie, plażowego water polo, piłki nożnej plażowej, piłki ręcznej plażowej, kata indywidualnego, kite foil, tenisa plażowego, aquathlonu, siatkówki plażowej 4×4 i zapasów plażowych.

Cztery nowe sporty zostały wybrane przez Stowarzyszenie Narodowych Komitetów Olimpijskich (ANOC) i Narodowy Komitet Olimpijski Indonezji w oparciu o zasady, że program powinien składać się ze sportów, które mogą być dostarczane w sposób zrównoważony.

“Nie możemy się doczekać, aby po raz kolejny mieć przywilej oglądania najlepszych sportowców na świecie rywalizujących w święcie elitarnych sportów plażowych i wodnych” – powiedział p.o. prezydenta ANOC Robin Mitchell.

“Na Bali mamy doskonałych partnerów, którzy bez wątpienia dostarczą niezapomniane wydarzenie w przyszłym roku.

“Jesteśmy wdzięczni NOC Indonezji, rządowi Indonezji i prowincji Bali za ich ciągłe zaangażowanie i wsparcie.

“Bali jest znane na całym świecie ze swoich plaż i zapewni ostateczne środowisko dla naszych elitarnych sportowców; i oszałamiające tła dla naszej globalnej publiczności”.

Badminton powietrzny został wprowadzony przez Światową Federację Badmintona w 2019 roku, próbując stworzyć możliwości dla ludzi w każdym wieku i zdolności do gry w badmintona na twardych, trawiastych i piaskowych powierzchniach w dowolnym ustawieniu.

W przypadku surfingu, zarówno shortboard, jak i longboard będą się pojawiać, podczas gdy wydarzenie wioślarskiego sprintu plażowego zostało wprowadzone w 2019 roku, aby rozwijać ten sport i dotrzeć do nowych odbiorców.

“Z jednym rokiem do ANOC World Beach Games Bali 2023, jesteśmy zachwyceni, że możemy potwierdzić pełny program sportowy i dać naszym NOCs i sportowcom na całym świecie pewność, co zaplanować na przyszły rok”, powiedział sekretarz generalny ANOC Gunilla Lindberg.

“Jesteśmy bardzo podekscytowani naszym programem, który łączy nowoczesne i uznane dyscypliny i zaangażuje nowych sportowców i nowe pokolenie fanów.

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.