Michelle Obama dołącza do Selena Gomez w zachęcaniu ludzi do głosowania: „Nikt nie ma luksusu, by siedzieć”

3 minutes, 18 seconds Read

Michelle Obama dołączyła do Selena Gomez w poniedziałek na inauguracyjnym Szczycie Kultura Demokracji zorganizowanym przez Kiedy wszyscy głosujemy, zachęcając uczestników do głosowania w nadchodzących wyborach i czerpiąc z ostatnich masowych strzelanin i poprzednich wydarzeń – takich jak zamieszki na Kapitolu – jako przykładów tego, jak ważne jest głosowanie.

Gomez, 29 lat, przedstawił byłą pierwszą damę jako „przyjaciółkę”, mówiąc, że „nie może być bardziej dumna z bycia częścią jej drużyny wyborczej”.

Opierając się na niedawnych tragediach – w tym masowych strzelaninach w supermarkecie w Buffalo w stanie Nowy Jork i szkole podstawowej w Uvalde w Teksasie – pani Obama, lat 58, powiedziała: „To było dla naszego kraju kilka tygodni bardzo ciężkich”.

„Wiem, że toczy się wiele dyskusji na temat tego, co można zrobić i co należy zrobić, aby zapobiec tego rodzaju strzelaninom” – kontynuowała. „I bez względu na to, po której stronie stoisz, zachęcanie jest widzieć przywódców obu stron pracujących, miejmy nadzieję, że znajdą jakiś wspólny grunt w tej sprawie, ale tego rodzaju rozmowy docierają do sedna tego, co to znaczy żyć w demokracji ”.

Pani Obama kontynuowała dyskusję na temat ograniczeń głosowania wprowadzanych w stanach w całym kraju, w tym w Georgii, Teksasie i Iowa.

„Tylko w zeszłym roku 19 stanów uchwaliło ustawy ograniczające głosowanie. To 87 milionów ludzi, którym może być trudniej głosować niż jeszcze kilka lat temu. To 87 milionów ludzi głosuje w tym kraju” – powiedziała.

Selena Gomez

Mówiąc, że najnowsza historia widziała również „państwa pracujące nad zmianą sposobu administrowania wyborami, umieszczając aktorów partyzanckich odpowiedzialnych za procedury głosowania i certyfikację”, dodała Obama, że oglądanie wiadomości o ostatnich wydarzeniach może wydawać się odległe.

„Oto najbardziej podstępna rzecz, którą sobie wmawiamy, że mi się to nie przydarzy… Wmawiamy sobie, że chociaż doszło do powstania, wybory prezydenckie były w rzeczywistości potwierdzone… Wmawiamy sobie, że nasze sklepy spożywcze wygrały „Nie daj się zastrzelić białej supremacji, że nasze dzieci będą bezpieczne w szkole, a moje dzieci będą mogły czytać Toni Morrison na lekcjach angielskiego, być może silni mężczyźni przejmą władzę na całym świecie, ale to będzie” nie zdarza się tutaj. To na pewno poziom mórz się podnosi, ale ja nawet nie mieszkam na plaży.

Ale „nie ma gwarancji, że te problemy nie dotrą do każdego z nas” – powiedziała.

„Chodzi mi o tym, żeby ci o tym wszystkim powiedzieć, nie chodzi o to, żeby cię podniecić. Próbuję tylko pokazać ci, że nikt nie ma luksusu siedzieć lub siedzieć w domu tylko dlatego, że nie czujesz się wystarczająco podekscytowany” – powiedziała .

Głosowanie, powiedziała pani Obama, jest kluczowe, ale „potrzebujemy remiksu”.

„Musimy zmienić sposób, w jaki myślimy o naszej demokracji. I musimy zmienić sposób, w jaki w niej uczestniczymy. Nie tylko co dwa lub cztery lata, ale jako rutynowa część sposobu, w jaki wszyscy żyjemy. Podobnie jak chodzenie do szkoły, sprawdzanie telefonu, włączanie gry po pracy” – powiedziała.

W innym miejscu w swoich uwagach pani Obama wezwała Kongres do „zakończenia tłumienia wyborców”, dodając, że Ameryka potrzebuje „krajowego ustawodawstwa, które pozwala każdemu wyborcy zarejestrować się w dniu wyborów, które rejestruje wyborców w wieku 18 lat”.

Opowiadała się również za reformami kulturalnymi, błagając właścicieli firm, aby dawali pracownikom dzień wolny od wyborów, aby ułatwić głosowanie, a pracownikom technologicznym „walczyć z kłamstwami i dezinformacją”.

Zakończyła swoje uwagi słowem zachęty i zachętą do pomocy: „Chcę, żebyś poczuła inspirację i energię, ponieważ nikt nie może tego zrobić sam. Nie mogę tego zrobić. Potrzebuję twojej pomocy”.

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.