Gwiazdy ‘Harry’ego Pottera’ łączą się ponownie na przestrzeni lat: Zdjęcia

2 minutes, 6 seconds Read

Raz uczeń Hogwartu, zawsze uczeń Hogwartu. Obsada filmów o Harry Potter, które odniosły ogromny sukces, miała doświadczenie jak żadne inne. W 2001 roku na ekrany kin wszedł film “Harry Potter i Kamień Czarodzieja”, w którym Daniel Radcliffe, Rupert Grint i Emma Watson wcielili się w trzy główne postaci z powieści J.K. Rowling – odpowiednio Harry’ego Pottera, Rona Weasleya i Hermionę Granger.

W ciągu następnej dekady trio zbliżyło się do siebie i stworzyło wieczny związek.

“Praca z tą samą grupą ludzi przez 10 lat była niezwykłym doświadczeniem” – powiedział Radcliffe Larry’emu Kingowi w 2011 roku przed ostatnim filmem, Harry Potter and the Deathly Hallows – Part 2. “Rozwijasz tak bliskie więzi z tak wieloma ludźmi, że to – to dziwne uczucie, że – choć te więzi będą nadal istnieć w przyszłości, to czuję się bardzo, bardzo dziwnie, że nie wracam do pracy z nimi w przyszłym roku”.

Grupa, wraz z wieloma innymi gwiazdami filmów, w tym Matthew Lewisem, Tomem Feltonem i Bonnie Wright, pozostała w kontakcie od czasu zakończenia filmowania i wspierała wzajemnie swoje projekty.

Rowling ze swojej strony również podtrzymuje miłość fanów do Harry’ego Pottera. W 2020 roku, pośród pandemii koronawirusów, uruchomiła “Harry Potter at Home”, stronę internetową, która miała pomóc rodzicom w zapewnieniu rozrywki dzieciom w domu.

“Rzucamy Banishing Charm na nudę!” czytała strona główna witryny, która wystartowała w kwietniu 2020 roku. “Od ponad dwudziestu lat Hogwart jest ucieczką dla wszystkich – dla czytelników i fanów, młodych i starych. W dziwnych czasach, w których teraz się znajdujemy, chcemy powitać cię z powrotem w Hogwarcie, gdzie znajdziesz przyjazne odosobnienie dla siebie, swojej rodziny i tych, którymi się opiekujesz.”

W następnym miesiącu ogłosiła za pośrednictwem strony, że członkowie świata Harry’ego Pottera – i fani gwiazd – każdy z nich weźmie kolejkę czytając jeden z rozdziałów z pierwszej książki, a filmy będą żyły online. Radcliffe, Stephen Fry, David Beckham, Dakota Fanning, Claudia Kim, Noma Dumezweni i Eddie Redmayne to tylko niektóre z gwiazd, które wzięły udział w akcji.

“Każdy z nich będzie czytał różne fragmenty tej kultowej książki, z jej tematami rodziny, przyjaźni, odwagi i przezwyciężania przeciwności, rodzinom na całym świecie” – podzielono się informacją prasową.

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.