Emilia Clarke o przeżyciu dwóch tętniaków mózgu: Niezwykłe, że jestem w stanie mówić

1 minute, 52 seconds Read

Emilia Clarke, popularna dzięki roli Daenerys Targaryen w serialu HBO Gra o tron, otworzyła się na życie po dwóch tętniakach mózgu. Aktorka dwukrotnie przeżyła strach przed zdrowiem podczas kręcenia popularnego serialu GoT, a także podzieliła się niespotykanymi wcześniej zdjęciami ze szpitala, gdy otworzyła się na temat tętniaków mózgu. Teraz Clarke szczegółowo opisała, jak żyła po operacjach. Podkreśliła, że „brakuje jej części mózgu”.

Clarke otwiera się na tętniaki mózgu

W wywiadzie dla BBC Clarke podzieliła się swoim życiem po tętniakach mózgu, które są wybrzuszeniem w naczyniu krwionośnym w mózgu. Jeśli pęknie, może spowodować śmiertelne krwawienie wewnętrzne. Clarke powiedział: „Ogrom mojego mózgu, którego już nie można używać – to niezwykłe, że jestem w stanie mówić, czasami elokwentnie, i żyć zupełnie normalnie, bez żadnych konsekwencji. Należę do naprawdę, naprawdę, naprawdę niewielkiej mniejszości ludzie, którzy mogą to przetrwać”.

Clarke powiedziała „brakuje części jej mózgu”
Clarke podzieliła się również szczegółami ze swoich skanów mózgu po operacji i tego, jak się czuła po ich obejrzeniu. Trochę brakuje, co zawsze mnie rozśmiesza. Zasadniczo udary, gdy tylko jakakolwiek część twojego mózgu nie dostaje krwi przez sekundę, znika. I tak krew znajduje inną drogę, aby się obejść, ale wtedy wszystko, czego mu brakuje, znika” – dodała.

W 2019 roku Clarke podzieliła się nigdy wcześniej nie widzianymi zdjęciami jej w szpitalu po jednym z tętniaków, mówiąc o trudnej drodze do wyzdrowienia.

Przyszłe projekty Clarke

Po sukcesie Game of Thrones, Clarke został obsadzony w serialu MCU Secret Invasion. W oryginalnym serialu dla Disney Plus występują także Samuel L Jackson, Ben Mendelsohn i Kingsley Ben-Adir. Będzie obracać się wokół grupy zmiennokształtnych kosmitów, którzy od lat infiltrują Ziemię. Ben-Adir zagra głównego złoczyńcę, a Jackson ponownie wcieli się w rolę Nicka Fury’ego.

Oprócz tego Clarke będzie można zobaczyć w komedii science-fiction The Pod Generation u boku Chiwetel Ejiofor. Obecnie występuje w dwuipółgodzinnej adaptacji teatralnej Mewa.

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.