Dlaczego Neil Gaiman nie jest przekonany o przyszłości Sandmana na Netflixie

1 minute, 35 seconds Read

Adaptacja “The Sandman” Netflixa odniosła duży sukces poza bramą – ale to nie znaczy, że dostanie drugi sezon. Dowiedz się, co twórca Neil Gaiman powiedział o szansach.

The Sandman to hit – ale to może nie wystarczyć.

Mimo że jest to serial nr 1 na Netflixie na całym świecie, z ponad 127 milionami godzin obejrzanych od 8 sierpnia do 14 sierpnia, drugi sezon długo oczekiwanego serialu nie jest rzeczą pewną.

Dlaczego? “Ponieważ Sandman to naprawdę drogi serial” – wyjaśnił na Twitterze twórca The Sandman, Neil Gaiman. “I aby Netflix uwolnił pieniądze, aby pozwolić nam zrobić kolejny sezon, musimy osiągać niesamowite wyniki”.

Dodał: “Więc tak, przez ostatnie dwa tygodnie byliśmy najlepszym serialem na świecie. To wciąż może nie wystarczyć”.

Wyprodukowane przez Mindy Kaling Never Have I Ever było nr 2 na świecie z nieco ponad 55 milionami godzin obejrzanych w tym samym okresie czasu, a następnie sezon trzeci Locke & Key na nr 3, sezon czwarty Stranger Things na nr 4 i sezon czwarty Virgin River na nr 5.

The Sandman był oglądany przez prawie 200 milionów godzin w ciągu pierwszych dziewięciu dni od premiery w dniu 5 sierpnia.

Dla porównania, czwarty sezon Stranger Things w pierwszym pełnym tygodniu premiery obejrzano ponad 300 milionów godzin, co ponad dwukrotnie przewyższa sumę Sandmana.

Jednak, jak wyjaśnił Gaiman, to coś więcej niż tylko to, ile osób ogląda – liczy się to, jak długo.

“To odnosi się do nas wszystkich. W starych czasach Nielsen Ratings jedyną rzeczą, na której zależało sieciom, było to, kto (i ile) oglądał” – zatweetował. “Teraz streamerzy chcą wiedzieć, że ludzie oglądają i kończą”.

The Sandman oparty jest na komiksach napisanych przez Gaimana i występują w nim Tom Sturridge, Gwendoline Christie, Kirby Howell-Baptiste, Boyd Holbrook, Jenna Coleman, Patton Oswalt, David Thewlis i Charles Dance.

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.