Darius Campbell Danesh: Były uczestnik Pop Idol i gwiazda teatru znaleziony martwy w wieku 41 lat

1 minute, 33 seconds Read

Po zajęciu trzeciego miejsca w pierwszym sezonie Pop Idol, wydał swój debiutancki singiel, który stał się hitem numer jeden.

Były uczestnik Pop Idola i gwiazda teatru Darius Campbell Danesh zmarł w wieku 41 lat – poinformowała jego rodzina.

Piosenkarz został znaleziony bez reakcji w łóżku w swoim amerykańskim mieszkaniu 11 sierpnia.

Nie jest jednak jeszcze znana przyczyna jego śmierci w Rochester w stanie Minnesota.

“Z wielkim smutkiem informujemy o odejściu Dariusa Campbella Danesha” – czytamy w oświadczeniu wydanym przez jego rodzinę.

“Lokalny oddział policji potwierdził, że nie było żadnych oznak zamiaru lub podejrzanych okoliczności. Przyczyna jego nagłej śmierci jest nieznana na tym etapie, podczas gdy badania medyczne są kontynuowane.

“Prosimy o uprzejme uszanowanie naszych życzeń dotyczących prywatności w tym czasie, podczas gdy my pogodzimy się z tragiczną stratą naszego syna i brata”.

Urodzony w Glasgow z matki Szkotki i ojca Irańczyka, Campbell Danesh był najstarszym z trzech chłopców i uczęszczał do Bearsden Primary School przed studiowaniem literatury angielskiej i filozofii na Uniwersytecie Edynburskim.

Po raz pierwszy zyskał rozgłos w programie ITV Popstars w 2001 roku, gdzie stał się znany z wykonania na przesłuchaniu utworu Britney’s Baby One More Time.

Później zajął trzecie miejsce w pierwszej serii Pop Idol, którą wygrał Will Young, a jego pamiętne występy to między innymi wykonanie hitu Toma Jonesa It’s Not Unusual i Atomic Kitten Whole Again.

Jego debiutancki singiel, Colourblind, został wydany w lipcu 2002 roku i trafił od razu na pierwsze miejsce.

Szkocki singer-songwriter odniósł później sukces w teatrze, występując w takich przedstawieniach jak Chicago, w którym zagrał Billy’ego Flynna, Guys And Dolls, Gone With The Wind i Funny Girl.

Campbell Danesh wystąpił naprzeciwko gwiazdy Ugly Betty, America Ferrera, w musicalu rozgrywającym się w czasach prohibicji w Chicago.

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.