Czy Will Smith może zdobyć Oscara za Emancypację? Czy zostanie nominowany?

1 minute, 23 seconds Read

Czy teraz, gdy Will Smith nie jest już członkiem Akademii, nie kwalifikuje się już do zdobycia Oscara za rolę w Emancypacji?

Emancypacja to długo wyczekiwany powrót Willa Smitha do hollywoodzkich reflektorów, ale czy nadal może być nominowany do Oscara? Niecały rok po swojej pierwszej wygranej w karierze dla najlepszego aktora dla Króla Ryszarda i niesławnym klapsie Chrisa Rocka z Oscarów 2022, Will Smith powrócił do filmu. W swojej najnowszej roli w Emancypacji Apple TV+, Will Smith gra Petera, prawdziwego byłego niewolnika, który uciekł po tym, jak usłyszał o Proklamacji Emancypacji Abrahama Lincolna. Biorąc pod uwagę zamiłowanie Akademii do filmów biograficznych i stosunkowo niewielkie pole do kategorii najlepszego aktora w 2023 roku, fani zastanawiają się, czy Will Smith może być nominowany – nie mówiąc już o wygraniu – kolejnego Oscara za pracę w Emancypacji, pomimo zakazu przyznawania Oscarów.

Może się to wydawać nie do pomyślenia, ale Emancypacja ma w dobrej wierze kandydata do Oscara. Jako film biograficzny o niewolnictwie, obsada i postacie Emancypacji dają rodzaj wstrząsających występów, które zostały nagrodzone w poprzednich filmach, takich jak 12 Years A Slave. Gdyby istniało studio, które mogłoby przezwyciężyć toksyczność związaną z 10-letnim zakazem rozdania Oscarów przez Willa Smitha, Apple TV+ pasowałoby do rachunku. Wychodzą z bezprecedensowej kampanii rozdania Oscarów, stając się pierwszą usługą przesyłania strumieniowego, która zdobyła nagrodę dla najlepszego filmu dzięki CODA 2021. Apple TV+ również wykazało wiarę w Emancypację, przesuwając datę premiery filmu na 9 grudnia, aby dopasować ją do okna Oscarów 2023.

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.