Beyoncé wydaje się usuwać sampel Kelis z albumu Renaissance pośród kontrowersji

1 minute, 26 seconds Read

Beyoncé pozornie usunęła interpolację “Milkshake” z albumu Renaissance w kilku serwisach streamingowych w związku z krytyką Kelis, która powiedziała, że nigdy nie została poinformowana o samplu.

Wygląda na to, że Beyoncé właśnie pożegnała się z samplem “Milkshake” Kelis na swoim nowym albumie Renaissance.

Dni po tym jak Kelis publicznie nazwała piosenkarkę “Break My Soul” i producenta Pharrella Williamsa za rzekome nie poinformowanie jej, że interpolacja jej singla z 2003 roku zostanie użyta w “Energy”, piątej piosence z nowego albumu Beyoncé, Rolling Stone donosi, że kontrowersyjny sampling został usunięty z niektórych serwisów streamingowych.

Jak podaje portal, interpolacji nie słychać już w Apple Music i Tidal. Jednak, jak zauważył BuzzFeed, wideo z tekstem utworu, które zostało umieszczone na YouTube 28 lipca, nadal zawiera ten sampel.

Od 2 sierpnia, kompozytorskie kredyty dla “Energy” wymienione na oficjalnej stronie Beyoncé zauważają, że piosenka “zawiera interpolację ‘Milkshake’ napisaną przez Pharrella Williamsa, Chada Hugo i wykonaną przez Kelis.” Nie wiadomo, czy zostanie to zmienione, aby odzwierciedlić zaktualizowaną wersję melodii

Renaissance, siódmy studyjny album Beyoncé i pierwsza odsłona trzyczęściowego projektu, który nagrała podczas pandemii, został wydany 29 lipca.

W serii filmów na Instagramie udostępnionych w zeszłym tygodniu, Kelis powiedziała, że Beyoncé “powinna była przynajmniej wyciągnąć rękę” do niej w sprawie samplowania jej piosenki.
“Nie chodzi o to, że jestem zazdrosna. Zazdrosna o to, że ktoś używa mojej piosenki? To najgłupsza, najbardziej ignorancka rzecz, jaką kiedykolwiek słyszałam” – powiedziała. “To ma związek z faktem, że od jednego artysty do drugiego, powinieneś mieć przyzwoitość i zdrowy rozsądek oraz uprzejmość, aby zadzwonić”.

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.