Aaron Judge, Yankees zgadzają się na 9-letni kontrakt o wartości 360 milionów dolarów, aby zatrzymać AL MVP w Nowym Jorku

2 minutes, 22 seconds Read

SAN DIEGO — Aaron Judge zgodził się wrócić do New York Yankees w środę rano na przełomowym dziewięcioletnim kontrakcie wartym 360 milionów dolarów, ale dopiero po nacisku w ostatniej chwili ze strony niespodziewanego uczestnika loterii dla wolnego agenta — Ojcowie San Diego.

Umowa sędziego, która jest w toku, daje mu najwyższą średnią roczną wartość dla gracza pozycyjnego w historii pierwszej ligi, niszcząc poprzedni znak Mike’a Trouta wynoszący 35,5 miliona dolarów o prawie 5 milionów dolarów. Umowa jest dłuższa o dwa lata i warta 146,5 miliona dolarów więcej niż siedmioletnia oferta przedłużenia o wartości 213,5 miliona dolarów, którą sędzia odrzucił od Jankesów pod koniec wiosennego treningu.

Sędzia, który 26 kwietnia kończy 31 lat, zwiększył swoją wartość, łącząc najlepszy w historii baseballowy rok w chodzie, trafiając 62 home runy, aby pobić rekord ligi amerykańskiej w jednym sezonie. Będzie teraz związany z Yankees przez cały sezon w wieku 39 lat. Oczekuje się, że w ramach umowy zostanie kapitanem drużyny, co gwarantuje, że prawdopodobnie przejdzie na emeryturę w jedynym mundurze, jaki kiedykolwiek znał.

Giganci mocno naciskali na sędziego iw pewnym momencie wydawało się, że wtorek nabiera rozpędu w ich wysiłkach, by go podpisać. Chcąc dodać sławnego sluggera, teraz oczekuje się, że będą ścigać jednego z pozostałych trzech shortstopów na rynku wolnych agentów – Carlosa Correę, Xandera Bogaertsa lub Dansby’ego Swansona.

Padres uderzyli w poniedziałek na Trea Turner, ale jak to często bywa w przypadku dyrektora generalnego A.J. Preller, nie byli gotowi przestać się kołysać. Przedstawiciele klubu spotkali się twarzą w twarz z Aaronem Judge’em we wtorek wieczorem w Petco Park w San Diego, cztery źródła poinformowały The Athletic. Jednak nigdy nie mieli okazji złożyć formalnej oferty, podają źródła.

Spotkanie z Judge’em zasygnalizowało, że Preller i właściciel Peter Seidler poważnie zastanawiali się nad osią wszystkich czopów. Zanim Turner zgodził się na umowę o wartości 300 milionów dolarów z Phillies, Padres zaoferowali shortstopowi gwarancję w wysokości 342 milionów dolarów rozłożoną na co najmniej 11 lat, według osoby znającej dyskusje. Teraz, gdy przegrali z Judge, mogą rozpocząć poważniejszy pościg za Bogaertsem, którym według źródeł branżowych interesuje się Preller.

Judge jednak lepiej pasował do Padres niż Bogaerts czy Turner. Podpisanie kontraktu zapewniłoby San Diego prawdopodobnie najbardziej napędzane gwiazdami boisko w baseballu, z królem home runów ligi amerykańskiej i Juanem Soto patrolującymi rogi. Pozwoliłoby to również Fernando Tatisowi Jr. pozostać w polu bramkowym po powrocie z zawieszenia za środki zwiększające wydajność 20 kwietnia, w jakiejś kombinacji z Jake’em Cronenworthem i Ha-Seong Kim.

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.